
Viaţa nu înseamnă să aştepţi ca furtuna să treacă, ci să înveţi să dansezi în ploaie.
Cursul de psihoterapie psihanalitică de cuplu organizat de ARPCF (Asociația Română de Psihanaliză de Cuplu și Familie) îţi oferă cadrul de reflecţie, introspecţie, acţiune, înţelegere şi schimbare individuală în matricea grupală şi individuală.
O experienţă traumatică determină o modificare de durată în corp, spirit şi suflet. Iar urmările unei experienţe traumatice nu dispar niciodată complet. Psihoterapia psihanalitică oferă metoda de lucru, asigurând un contact nemijlocit cu sine, deschizând inflatable obstacle course calea spre conştientizarea şi înţelegerea directă, dar şi rapidă, a legăturilor şi mişcărilor inconştiente care stau la baza alegerilor existenţiale.
Psihoterapia psihanalitică, prin acest curs de Bouncy Castle formare, vine în sprijinul tuturor celor care au înţeles că viaţa îţi oferă mii de motive să eşuezi, dar nici măcar o scuză să abandonezi lupta de înţelegere personală şi interpersonală.
Vă puteți înscrie la curs în perioada 1 iunie-15 august 2014. Alte detalii, aici – psihologie.ro.
Autor articol
Psiholog Gabriela Dragomir
gabriela.dragomir@hrcreative.ro
www.hrcreative.ro